Stowarzyszenie „Helianthus”


Misja stowarzyszenia:

  • wspieramy działaniami humanitarnymi aktywną opiekę hospicyjną i paliatywną nad dziećmi i dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie. Opieka aktywna uwzględnia w pełni złożoność fizycznych, emocjonalnych, społecznych i duchowych potrzeb chorego i jego rodziny. Obejmuje leczenie dolegliwości odczuwanych objawów choroby i zaspokajanie potrzeb chorego, opiekę w czasie umierania, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie oraz wsparcie w okresie żałoby.
  • wspieramy działaniami humanitarnymi programy edukacyjne i terapeutyczne właściwe dla rodzaju schorzenia ograniczającego życie pomagając pacjentom i ich rodzinom w walce o wyzdrowienie.
  • skupiamy się na wspieraniu działalności hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie, jesteśmy także otwarci na potrzeby naszego miasta i regionu, tworząc i współrealizując projekty pomocowe we współpracy z organami lokalnej administracji, organizacjami pożytku publicznego i coraz liczniejszymi osobami wspierającymi.

MOŻEMY TE CELE REALIZOWAĆ WSPÓLNIE, WTEDY MOŻEMY WIĘCEJ I LEPIEJ. WESPRZYJ NAS, ZOSTAŃ NASZYM PRZYJACIELEM – WOLONTARIUSZEM.


W sprawie wolontariatu prosimy kontaktować się z  Borysem Sekałą pod nr telefonu 781 065 777nr konta : 35 8530 0000 0014 6136 2000 0010
tel. stacjonarny 63 241 00 12

w godz od 10:00 - 14:00

Aktualności

Nowa odsłona strony internetowej
Witamy na witrynie internetowej Stowarzyszenia Helianthus Zapraszamy do odwiedzin i zapoznania się z naszą ofertą.